Co robi zarządca nieruchomości?

Co robi zarządca nieruchomości?
arsenalwiedzy
Budowanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zarządca nieruchomości to profesja dobrze znana, choć nie do końca powszechnie rozumiane. Przykładowo wielu lokatorów postrzega jego obowiązki jako tożsame z zadaniami administratora obiektu. To prawda, że specjaliści z tych dwóch zakresów ściśle ze sobą współpracują. Jednak zakres wykonywanych prac w przypadku zarządcy nieruchomości jest znacznie większy. Jest on zatrudniany przez administratora nieruchomości do wykonywania czynności, związanych z utrzymaniem czystości i kontrolowaniem stanu technicznego budynku oraz przylegającej do niego działki. Na co dzień zarządca nieruchomości dba o porządek, dokonuje bieżących napraw, a kiedy wymaga tego sytuacja musi zadbać o bezpieczeństwo lokatorów oraz użytkowników nieruchomości. Dobrym przykładem będzie tu chociażby zimowe odśnieżanie podjazdów i dróg dojazdowych. Poza tym osoba lub firma sprawująca taką funkcję ma także możliwość reprezentowania swojego pracodawcy, czyli administratora budynku, podczas załatwiania spraw urzędowych.

Profesjonalny zarządca mile widziany

Jeszcze kilka lat temu zarządca nieruchomości był jednym z zawodów regulowanych. Pełnienie obowiązków służbowych na tym stanowisku wymagało wcześniejszego zdobycia wykształcenia i kwalifikacji. Obecnie funkcję tę może sprawować praktycznie każdy. Warunkiem pozostaje jednak wykupienie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Od zarządców wciąż wymaga się także poszerzania kompetencji i uzupełniania wiedzy, chociażby poprzez uczestnictwo w profesjonalnych kursach. Popularne wśród współczesnych właścicieli i administratorów nieruchomości jest wynajmowanie fachowych usługodawców, specjalizujących się w zarządzaniu nieruchomościami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak działają naczepy niskopodwoziowe – co można na nich przewozić?
Jak działają naczepy niskopodwoziowe – co można na nich przewozić?
W każdym transporcie ważne jest to, żeby towary były przewożone bezpiecznie. Niezależnie czy to jest transport lotniczy, morski czy kolejowy. […]
Ostatnie wpisy