5 rzeczy, które trzeba przygotować przed ślubem

5 rzeczy, które trzeba przygotować przed ślubem
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli temat przygotowań do ślubu nie dotyczy bezpośrednio nas, może się wydawać, że zorganizowanie wesela i ślubu nie jest takie trudne. Takie myślenie jest błędem, ponieważ planowanie imprezy mniejszej czy większej zawsze wymaga wiele zaangażowania, dobrej organizacji, a przede wszystkim czasu.

O czym należy pamiętać, planując ślub?

Jest wiele kwestii jakie bezkompromisowo muszą być dopięte na ostatni guzik, czasem na wiele miesięcy przez weselem. Takich jak na przykład lokal w jakim będzie odbywać się impreza, wynajęcie fotografa i zespołu oraz ustalenie terminu w kościele bądź urzędzie. Jednak niektóre rzeczy do organizacji ze spokojem możemy zostawić sobie na chwilę przed planowaną datą. Jakie to rzeczy?

Odebranie bukietu dla panny młodej, oraz butonierki dla pana młodego. Takie zamówienie zazwyczaj jest ustalane dużo wcześniej przy zamawianiu kwiatów do ozdoby sali i kościoła. Jeśli jednak o tym zapomnieliśmy nie ma co się załamywać, w większości kwieciarni uda nam się dostać bukiet, nawet na dzień przed ślubem.

Pudełko na obrączki. Świetnym pomysłem jest zamówienie personalizowanego pudełka z datą i imionami, co będzie stanowić dodatkową pamiątkę.

Wynajem samochodu. Możemy oczywiście do kościoła udać się własnym samochodem, jednak tylko nieliczni się na to decydują. Dobrym pomysłem jest poproszenie o pomoc znajomych lub po prostu wynajęcie takiego auta z wypożyczalni.

Ostatnie poprawki w sukni panny młodej. Nawet jeśli wydaje nam się, że suknia jest idealna, dla bezpieczeństwa warto przymierzyć ją jeszcze kilka dni wcześniej. W ten sposób mamy możliwość ostatnich poprawek, które w dniu ślubu byłyby już niemożliwe.

Pozytywne nastawienie. Musimy pamiętać, że nawet jeśli coś się nie uda to nie będzie to koniec świata. To czy impreza będzie udana w największym stopniu zależy nas i naszego pozytywnego podejścia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakiego typu atrakcje warto zapewnić dzieciom na imprezie urodzinowej?
Jakiego typu atrakcje warto zapewnić dzieciom na imprezie urodzinowej?
Urodziny dziecka to dla każdego rodzica ważne wydarzenie. Wszyscy bowiem pragniemy, aby nasze pociechy miały jak najwięcej radości z tego […]
Ostatnie wpisy