Zastosowanie poliwęglanu trapezowego

Zastosowanie poliwęglanu trapezowego
arsenalwiedzy
Budowanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Poliwęglan to polimerowe tworzywo sztuczne powszechnie wykorzystywane w przemyśle oraz budownictwie. Powstaje zawsze na bazie kwasu węglowego. Produkuje się z niego m.in. specjalne płyty trapezowe (o pofalowanej strukturze), które wprost idealnie nadają się do wykonywania zadaszeń rozmaitych obiektów budowlanych. Ich podstawową zaletą jest wysoka odporność zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i wilgoć, promieniowanie ultrafioletowe, substancje chemiczne, ogień czy korozję.

Znakomite właściwości użytkowe decydują o uniwersalności 

Oprócz dużej trwałości, płyty z poliwęglanu trapezowego charakteryzują się również zaskakującą lekkością, co w znacznym stopniu ułatwia ich montaż. Dodatkowo oferują przepuszczalność światła słonecznego na poziomie około 90%, stanowiąc tym samym doskonałą alternatywę dla mało praktycznych profili blaszanych. Co istotne, wartość ta w zasadzie nie zmienia się z upływem czasu. Warto jeszcze z pewnością wspomnieć o braku konieczności przeprowadzania zaawansowanych czynności konserwacyjnych oraz stosunkowo niskiej cenie, wynoszącej średnio 40 zł za metr kwadratowy (gwarancja niskiego kosztu inwestycji). Ze względu na powyższe właściwości płyty trapezowe stworzone z poliwęglanu są bardzo często używane do zadaszania przydomowych konstrukcji, takich jak choćby tarasy, pergole kwiatowe, altany wolnostojące, balkony, wiaty garażowe, a nawet szklarnie. Stosuje się je także do pokrywania elewacji, przestrzeni magazynowych, budynków gospodarczych, obiektów sportowych i czy wejść do bloków. Omawiane elementy sprawdzają się ponadto przy tworzeniu wytrzymałych okładzin ściennych i działowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Respirator – co to jest i jak działa?
Respirator – co to jest i jak działa?
W medycynie używa się wielu środków leczniczych, również takich wykorzystujących zaawansowane technologie. Jakie maszyny potrafią uratować życie człowieka? Do czego […]
Ostatnie wpisy