Zastosowanie CBD

Zastosowanie CBD
arsenalwiedzy
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz większe znaczenie w medycynie i kosmetyce zyskują produkty ekologiczne. Ich naturalne pochodzenie w istotny sposób wpływa na przyswajalność, skuteczność działania i brak przykrych efektów ubocznych. Rosnące dla nich uznanie przekłada się na ich popularność. Dokłada się wszelkich starań, aby znaleźć i w pełni wykorzystać naturalne związki, które wykazują dobroczynne działanie na organizm. Przykładem takiego związku jest CBD, czyli kannabidiol pozyskiwany z konopi siewnych, który charakteryzuje się szerokim spektrum właściwości prozdrowotnych, nie wywołując efektu odurzenia. Jego stosowanie jest w pełni bezpieczne.

Do czego jest wykorzystywany?

Kannabidiol znalazł bardzo szerokie zastosowanie. Jego silne działanie lecznicze wykorzystywane jest w terapii wielu schorzeń i chorób. Stosuję się go w leczeniu onkologicznym, gdyż wpływa na apoptozę komórek rakowych. Wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne. Dobrze wpływa na układ pokarmowy, działając przeciwwymiotnie. Jest też stosowany w terapii chorób o podłożu psychicznym. Przyjmują go pacjenci cierpiący na depresję, a nawet choroby neurodegeneracyjne.

Można go stosować w różnej postaci. Na rynku dostępne są oleje, susz, kapsułki oraz preparaty to stosowania zewnętrznego. Z jego dobroczynnego działania można również korzystać, stosując świece, które są dostępne na https://cbdmed.pl/produkty/swieczka-z-naturalnym-woskiem-konopnym-i-ekstraktem-cbd-pomarancza-i-gozdziki/. Świeca z olejem konopnym może posłużyć do masażu. Wygładza i nawilża skórę, w dodatku pięknie pachnie. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Medycyna pracy – jaki zakres badań obejmuje?
Medycyna pracy – jaki zakres badań obejmuje?
Aby wykonywać pracę na jakimkolwiek stanowisku należy uzyskać pozytywną ocenę wydaną przez lekarza medycyny pracy. Specjalista wystawia ją na podstawie […]
Ostatnie wpisy