Zalania domów zdarzają się często. W okresie letnim mamy do czynienia z dużymi opadami, co powoduje że woda wdziera się do piwnic i podmywa fundamenty. By nie wytworzył się grzyb, który mógłby osłabić strukturę budynku, należy jak najszybciej przeprowadzić jego osuszenie. Sprawdzamy jakie prace składają się na ten proces.
Nowoczesne metody pozwalają na wykorzystanie prądu elektrycznego, który wywoła wewnątrz muru bardzo intensywne spolaryzowane pole elektromagnetyczne. Efektem takiego działania będzie podgrzanie i wyparowanie wody, która znalazła się wewnątrz. Jest to technika bardzo często wykorzystywana podczas współczesnego osuszania budynków Opole, jak każde duże miasto, ma mnóstwo firm korzystających z tej właśnie procedury. Działanie jest szybkie i co najważniejsze – nieinwazyjne. Pracownicy przechodzą jedynie wzdłuż ścian ze specjalnym urządzeniem i obserwują jak woda z wnętrza wyparowuje przez pory i szczeliny.
Raz podmyta podstawa budynku nigdy nie będzie już miała takiej samej wytrzymałości. Dlatego też powinno się ją porządnie zabezpieczyć, by w przyszłości nie doszło do podobnej sytuacji. W tym celu stosuje się między innymi iniekcję ciśnieniową Katowice już od dawna znane są z tego, że opisany zabieg wykonuje się tutaj również na nowo stawianych budynkach. Dzięki temu są one od razu zabezpieczone na okoliczność zalania. Beton po iniekcji zachowuje bardzo wysoką odporność na działanie wody, głównie ze względu na obecność składników hydrofobowych w chemikaliach użytych do powyższego procesu.