Jakie są rodzaje mebli sklepowych?

Jakie są rodzaje mebli sklepowych?
arsenalwiedzy
Biznes / rynek / finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednie meble są niezwykle istotnym elementem wyposażenia każdego sklepu czy stoiska handlowego, ponieważ pozwalają we właściwy sposób wyeksponować towary, a często też chronią je przed dostępem osób niepożądanych i kurzem. Powinny być funkcjonalne i idealnie dopasowane do rozmiarów pomieszczenia oraz rodzaju sprzedawanych produktów.

Podstawowymi konstrukcjami są oczywiście regały, wykonywane z różnych materiałów – najczęściej z drewna, metalu i tworzyw sztucznych. Warto też wspomnieć o specjalnych meblach w profilach PORSA (lekkich, a jednocześnie bardzo wytrzymałych), spotykanych często m.in. w zakładach jubilerskich lub perfumeriach. 

Witryny to nie jedyne elementy wyposażenia punktów handlowych

Najpopularniejszym rodzajem mebli sklepowych są regały (alkoholowe, warzywnicze, piekarnicze itd.), które stanowią swoistą wizytówkę danego miejsca i pełnią dwie zasadnicze funkcje – z jednej strony służą do prezentacji towarów, z drugiej zaś do ich magazynowania. Wyróżniamy modele zawieszane oraz stacjonarne, stojące bezpośrednio przy ścianie lub na środku pomieszczenia.

W większości odznaczają się one prostą konstrukcją. Kolejnym rodzajem mebla sklepowego jest lada, przy której następuje kontakt między ekspedientem a klientem płacącym za towar. Jest to również doskonałe miejsce do wyeksponowania niektórych produktów, takich jak choćby słodycze albo gumy do żucia.

Z kolei w punktach oferujących towary ekskluzywne montowane są szklane gabloty zamykane na klucz, zabezpieczające wyroby przed kradzieżą. W galeriach handlowych można też często zobaczyć specjalne wyspy modułowe, czyli odrębne stoiska z kosmetykami, akcesoriami GSM czy zabawkami. Każdy producent wysp sklepowych dba o to, aby jego konstrukcje były łatwe w montażu i doskonale przemyślane pod względem jakości ekspozycji. Inne meble spotykane w sklepach to m.in.:

– boksy (np. w placówkach odzieżowych)

– systemy gondolowe

– stojaki 

– stendery

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wyróżnić własną firmę na rynku na eventach i targach branżowych?
Jak wyróżnić własną firmę na rynku na eventach i targach branżowych?
Udział w konferencjach, targach i innych eventach tego typu jest nieodłączną częścią działalności firm. Utworzenie własnego stoiska to doskonały sposób […]
Ostatnie wpisy