Z jakich aplikacji i oprogramowania warto korzystać na co dzień w pracy?

Z jakich aplikacji i oprogramowania warto korzystać na co dzień w pracy?
arsenalwiedzy
Biznes / rynek / finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Narzędzia pakiety Microsoft Office są niezwykle przydatne w codziennym życiu, zarówno w pracy, jak i do celów prywatnych. Wiele firm i biur nie wyobraża już sobie funkcjonowania bez produktów takich jak Outlook, PowerPoint, Word czy Excel. W ostatnim czasie, z powodu pandemii i przechodzenia na pracę zdalna, ogromną popularnością cieszą się także Teamsy.

Różnorodność oferty

Produkty MS Office dają wiele możliwości i pozwalają na tworzenie rozmaitych projektów. Jednym z bestsellerów w ostatnim czasie jest pakiet Microsoft 365 Business Standard. Szczegółową ofertę znaleźć można choćby pod adresem https://onexstore.pl/microsoft-365-business-standard/. Aplikacje, które wchodzą w skład pakietu możemy podzielić na dwie grupy – stacjonarne, czyli tak zwane desktopowe, oraz online. Do aplikacji stacjonarnych należą te najbardziej znane i cenione przez wszystkich pracowników biurowych, czyli przede wszystkim arkusz kalkulacyjny – Excel. To potężne narzędzie pozwalające na dokonywanie skomplikowanych obliczeń, tworzenie tabel do statystyk oraz prostych baz danych. Obok Excela jest oczywiście Word, służący do tworzenia profesjonalnie wyglądających dokumentów. Kolejnym programem jest Power Point, służący do prezentowania przygotowanych przez nas danych. W ofercie aplikacji stacjonarnych wyróżniamy także MS Access – program do tworzenia i zarządzania bazami danych, a także konferencyjny program MS Teams.

Wśród aplikacji online znajdziemy przede wszystkim skrzynkę pocztową Outlook, chmurę OneDrive oraz potężne narzędzie do udostępniania plików – SharePoint.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dobór pościeli do pory roku
Dobór pościeli do pory roku
Wielu z nas nie przywiązuje wagi do rodzaju pościeli, która obecna jest w naszej sypialni. Sen jest jednak bardzo ważną […]
Ostatnie wpisy