Wynajem zespołu muzycznego – co warto wiedzieć ?

Wynajem zespołu muzycznego – co warto wiedzieć ?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W życiu większości ludzi w końcu nadchodzi ten moment, w którym zaczyna się planować własne wesele. Oprócz załatwienia sali, ustalenia terminów, listy gości nie można zapominać o muzyce ( ciekawą ofertę znajdziesz np. na stronie: http://heycityband.pl/ ). To ona buduje klimat dobrego wesela. Istotne jest więc to jaki zespół zostanie zaproszony. Co więc warto wiedzieć na ten temat.

Przed wyborem zespołu na imprezę przede wszystkim trzeba zastanowić się nad budżetem, który możemy na niego przeznaczyć. Najlepiej jest zachować umiar, nie popadać w skrajną rozrzutność ani w niepotrzebne skąpstwo. Koszt zespołu nie jest dużą sumą w kontekście całego wesela. Warto więc znaleźć taki, który ma już doświadczenie w prowadzeniu wesel i oczepin oraz w zabawianiu gości, nawet jeśli będzie kilkaset złotych droższy od najtańszej opcji. Z drugiej strony wybieranie najdroższej kapeli tylko po to, żeby „wykazać się” przed gośćmi, również nie ma sensu.

Ważne jest również rodzaj muzyki wykonywanej na weselu. Zespoły często są już sprofilowane i grają to co im najlepiej. Owszem, niektóre będą w stanie dostosować się do próśb, ale nikt nie daje gwarancji, że te będą udane. Równie ważnym elementem jest znajomość dużej ilości utworów po to by jedna i ta sama piosenka nie była grana kilkanaście razy jednego wieczoru.

Wróćmy do oczepin. Warto dowiedzieć się jakie zabawy proponuje dany zespół. Należy zwrócić uwagę, czy zabawy są śmieszne i nikogo nie obrażają. Należy się temu dokładnie przyjrzeć – to bardzo ważny element wesela.

Przed wyborem warto poszukać też nagrań danego zespołu z innych wesel. One powiedzą naprawdę dużo o jakości muzyków.
Zanim dokonamy ostatecznego wyboru powinniśmy pamiętać jeszcze o kilku sprawach:
1. ustalenie długości trwania bloków muzycznych i przerw
2. zapytanie o scenariusz wesela i możliwości ingerencji
3. ustalenie, czy członkowie zespołu będą spożywali alkohol
I na koniec dwie najważniejsze sprawy
1. Spisanie umowy z zespołem!
2. Nie zapłacenie pełnej kwoty z góry!
Pamiętanie o tych dwóch regułach pomoże zapobiec wielu nieporozumieniom.

Tak więc nie zwlekaj i zacznij poszukiwania w Internecie. Wpisując ogólne frazy, np.: “zespoły muzyczne Bydgoszcz”, “zespoły muzyczne Gdańsk”, itd. na pewno znajdziesz dużo ofert, nie tylko z dużych miast, ale również z okolicy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przywoływacze w Twojej firmie
Przywoływacze w Twojej firmie
Przywoływacze w Twojej firmie  Przywoływacze, nazywane dawniej pagerami, to urządzenia zyskujące ostatnio ponownie na popularności. Są niezwykle pomocne szczególnie w […]
Ostatnie wpisy