Wycena działki budowlanej – co ma wpływ na jej wartość?

Wycena działki budowlanej – co ma wpływ na jej wartość?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie na dużą skalę rozwija się rynek nieruchomości. Każdego roku powstaje wiele nowych obiektów, zarówno tych deweloperskich, jak i prywatnych, przeznaczonych do użytku przez zwykłe rodziny. W związku z tym powstaje też wiele działek budowlanych, które zostają utworzone ze zwykłych działek rolnych. Niekiedy konkretne działki, na których mogą powstać budynku, nie zostają wykorzystane przez ich właścicieli. Zamiast tego są sprzedawane i trafiają w ręce osób planujących je w jakiś sposób zagospodarować. Posiadając działkę budowlaną, można zatem ją sprzedać, ale najpierw trzeba dokonać jej wyceny, a tę należy zlecić odpowiednim specjalistom. Przy tym warto wiedzieć, co ma wpływ na wartość działki budowlanej.

Od czego zależy wartość działki budowlanej?

Wycenę dowolnej działki budowlanej powinno się zlecić sprawdzonemu rzeczoznawcy majątkowemu pracującemu w profesjonalnej kancelarii. Taka osoba biorąc pod uwagę różne czynniki, prawidłowo określi wartość działki, odnosząc ją jednocześnie do panujących trendów. Jeżeli potrzebna będzie kancelaria rzeczoznawcy majątkowego Warszawa to tylko jedno z wielu miast, gdzie takie kancelarie świadczą swoje usługi. Jeżeli chodzi o to, co może wpłynąć na wartość działki, to należy wymienić przede wszystkim jej lokalizację, rozmiar, dostęp do drogi publicznej, uzbrojenie w rozmaite media czy też przeznaczenie w planie zagospodarowania przestrzennego w danym miejscu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego dom z drewna?
Dlaczego dom z drewna?
Dlaczego warto wybudować dom z drewna? Coraz więcej osób decyduje się na budowanie domów z drewna. Co skłania ich do […]
Ostatnie wpisy