Przydomowe ekologiczne oczyszczalnie ścieków

Przydomowe  ekologiczne oczyszczalnie ścieków
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przydomowa eko oczyszczalnia ścieków to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla domów, dla których prowadzenie zbiorczej kanalizacji sanitarnej byłoby nieopłacalne. Własna oczyszczalnia ścieków brzmi jednak jak wielkie wyzwanie i wiele osób obawia się, czy sprosta obsłudze, czy nie będzie zbyt skomplikowana, pracochłonna oraz kosztowna w utrzymaniu.

Jak działa przydomowa oczyszczalnia ścieków ? Oczyszczanie jest oparte na dwuetapowej procedurze: etap beztlenowego, a potem tlenowego oczyszczania ścieków. Do decyzji o budowie powinno zachęcać przede wszystkim długoletnie i w wielu przypadkach praktycznie bezobsługowe korzystanie. Według szacowań inwestycja zwraca się do trzech lat.

Wewnątrz instalacji odbywają się niezwykle mocne, ale naturalne procesy biologiczne, rozkładające ścieki bytowe na proste i nieszkodliwe dla środowiska związki mineralne, które można bezpiecznie odprowadzać do studni, gruntu, rzeki czy rowu melioracyjnego.

Domowe oczyszczalnie można podzielić na drenażowe, roślinne i biologiczne. Na szczególną uwagę zasługują te ostatnie, choć są nieco droższą inwestycją. W oczyszczalniach biologicznych zachodzą naturalne procesy gnilne z udziałem bakterii tlenowych i beztlenowych, o sprawia, że skuteczność oczyszczalni jest bardzo wysoka. Następnie ze ścieków zostają oddzielone osady oraz tłuszcze. Na koniec woda jest klarowna i można ją zgodnie z obowiązującym prawem odprowadzić do gruntu lub wykorzystać dalej w gospodarstwie domowym, na przykład do podlewania ogrodu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto się zdecydować na nową kserokopiarkę niż używaną?
Dlaczego warto się zdecydować na nową kserokopiarkę niż używaną?
Decydując się na zakup kserokopiarki każdy zostaje postawiony przed bardzo ważnym pytaniem – lepiej postawić na urządzenie nowe, czy może […]
Ostatnie wpisy