Pielęgnacja włosów od czego zacząć?

Pielęgnacja włosów od czego zacząć?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pielęgnacja włosów może być zniechęcającym zadaniem, zwłaszcza jeśli nie masz pojęcia od czego zacząć.

Pielęgnacja włosów może być trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli nie masz pojęcia od czego zacząć. Dobra wiadomość jest taka, że możesz podjąć kilka prostych kroków, które pomogą Ci zachować zdrowe włosy.

Oto kilka podstawowych wskazówek dotyczących dbania o włosy:

Nie myj włosów codziennie

Może to pozbawić je naturalnych olejków i sprawić, że będą wyglądać matowo i bez życia. Jeśli masz tłuste włosy i skórę głowy, spróbuj myć je co drugi dzień lub nawet raz w tygodniu (jeśli to możliwe). Jeśli masz suchą skórę głowy, rozważ użycie odżywki przed myciem, aby skóra głowy pozostała nawilżona dłużej pomiędzy myciami.

Dobierz odpowiedni grzebień i szczotkę

Używaj dobrej szczotki lub grzebienia z zaokrąglonymi zębami przeznaczonego specjalnie do mokrych włosów. Tego typu szczotki i grzebienie lepiej niż inne rozprowadzają naturalne olejki, unosząc pasma od skóry głowy, gdy przez nie przechodzą, a nie ciągnąc je, jak robią to inne rodzaje szczotek i grzebieni. Oznacza to mniej złamań w czasie.

Gorące narzędzia do stylizacji

Nie używaj zbyt często gorących narzędzi do stylizacji. Są one świetne do tworzenia tekstury i objętości w niektórych fryzurach, ale nie do codziennego użytku, ponieważ z czasem mogą spowodować uszkodzenia włosów. Używaj ich tylko na specjalne okazje. Jeżeli używasz gorących narzędzi do stylizacji, przed suszeniem włosów, nałóż na nie spray lub serum termoochronne. Pomoże to zmniejszyć uszkodzenia i zapobiegnie łamaniu się włosów.

Jeżeli Twoje włosy są już w słabym stanie to śmiało może udać się do fryzjera o porady jak zadbać i odżywić Twoje włosy. Dobrym przykładem salonu, który z chęcią Ci pomoże z Twoim problemem jest https://czesanka.com/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie warto kupić dom w Szczecinie?
Gdzie warto kupić dom w Szczecinie?
Wyobraź sobie taką sytuację. Dostałeś dobrą pracę w Szczecinie. Razem z żoną zdecydowaliście, że jest to na tylko korzystna dla […]
Ostatnie wpisy