Na co trzeba zwracać uwagę, wybierając rolety?

Na co trzeba zwracać uwagę, wybierając rolety?
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór rolety nie jest zadaniem tak oczywistym, jak mogłoby się wydawać. Wymaga poświęcenia nieco uwagi i zwrócenia szczególnej atencji na kilka ważnych aspektów. Jednym z nich jest rodzaj tkaniny, który determinuje nie tylko względy estetyczne, ale też pielęgnację oraz wytrzymałość. Poniżej krótki przewodnik, pozwalający przybliżyć proces doboru. Rolety sklep oferuje naprawdę w wielu wariantach, na co więc się zdecydować?

Sztuczne czy naturalne?

Naturalne składniki to oczywiście bawełna oraz len. Czasami zamiast sprawdzania składu, wystarczy dotknąć rolety, by przekonać się czy została wykonana z naturalnych składników. Powinna być delikatniejsza w dotyku. Jeśli chodzi o pozostałe aspekty, to znacznie częściej zmienia kształt pod wpływem nieprawidłowego czyszczenia (mycia na mokro, a później suszeniu na słońcu).

Rolety ze sztucznych tkanin mają mniejszą podatność na zabrudzenia, dlatego częściej wybierane są do kuchni oraz łazienki. Poza tym cechuje je podwyższona, w porównaniu do naturalnych, trwałość. Nie odbarwiają się na skutek silnego nasłonecznienia oraz nie kurczą się pod wpływem wilgoci. Najczęściej występującym składnikiem w ich składzie jest poliester.

Przepuszczalność światła i czyszczenie

O przepuszczalności światła, czyli transparentności współdecydują gęstość materiału oraz jego kolor. W pomieszczeniach takich jak sypialnia lepsze będą rolety wysoce transparentne, w innych o mniejszej gęstości oraz jasnych kolorach. Wybierając osłony okienne typu plisy np. na https://rolety24.net/plisy warto też sprawdzić jak wygląda ich proces czyszczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak drewno się może przysłużyć w wykończeniu wnętrz?
Jak drewno się może przysłużyć w wykończeniu wnętrz?
Drewno jest naturalnym, odnawialnym surowcem, który dobrze współgra z wieloma stylami aranżacji wnętrz. Od skromnych początków jako materiał do budowy […]
Ostatnie wpisy