Minikomputery w automatyce domowej

Minikomputery w automatyce domowej
arsenalwiedzy
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Zainteresowanie inteligentnymi rozwiązaniami w domach i mieszkaniach znacząco wzrasta. Wynika to nie tylko z chęci poprawienia komfortu, ale również z możliwości zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców. Chcąc samodzielnie stworzyć inteligentne systemy we własnym zakresie, niezbędna będzie centrala sterująca. W tym momencie pojawia się możliwość wykorzystania minikomputera.

Inteligentne rozwiązania w domu

Do minikomputerów można podłączyć i zaprogramować szereg czujników. Dzięki nim, istnieje możliwość odbierania sygnałów z otoczenia. Dotyczy to nie tylko temperatury, ale również wilgotności powietrza i światła. Ponadto na rynku można znaleźć czujniki gazu (zarówno LPG, jak i propan-butan). W przypadku wykrycia wybranego gazu w powietrzu, czujnik wysyła informacje do centrali, czyli minikomputera. Ten z kolei, w zależności od ustawień, może aktywować alarm lub wysłać powiadomienie na wcześniej zapisany numer telefonu. Za pośrednictwem minikomputerów można również stworzyć system automatycznego podlewania trawników.  O innych tego rodzaju rozwiązaniach można przeczytać na worldofminicomputers.com.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sauna do ogrodu
Sauna do ogrodu
Chcąc skorzystać z dobroczynnej sauny nie musimy udawać się do spa czy term – tego typu udogodnienie przy odrobinie kreatywności […]
Ostatnie wpisy