Łóżko z materacem, czy sofa – co jest najlepsze do spania?

Łóżko z materacem, czy sofa – co jest najlepsze do spania?
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Według oficjalnych statystyk sen zajmuje przeciętnemu człowiekowi aż jedną trzecią część jego życia. Z tego powodu warto zadbać o to, aby był jak najbardziej komfortowy, zdrowy i bezpieczny. Na rynku istnieje kilka konstrukcji przeznaczonych do spania, ale najpopularniejsze i najchętniej wybierane jest łóżko jednoosobowe lub dwuosobowe oraz rozkładana sofa. Każde z tych rozwiązań posiada określone zalety, które zostaną wyszczególnione w dalszej części artykułu.   

Wiele zależy od naszych indywidualnych upodobań 

Łóżko jest idealną opcją w sytuacji, gdy mamy do dyspozycji wystarczająco dużo przestrzeni. Doskonale sprawdzają się szczególnie modele z wytrzymałym stelażem (metalowym albo drewnianym) i komfortowym materacem, idealnie dopasowanym do ciała (np. termoelastycznym). Taka konstrukcja zagwarantuje nam spokojny sen. Na rynku znajdziemy łóżka jedno- oraz dwuosobowe o zróżnicowanym rozmiarze. Najbardziej optymalnym wyborem dla pary jest takie, które ma co najmniej 160 cm szerokości oraz 200 cm długości, a dodatkowo posiada regulację wysokości i wysuwaną szufladę na pościel. Mnóstwo ciekawych i funkcjonalnych konstrukcji znajdziemy w tym sklepie internetowym: https://meblem4.pl/meble-do-kuchni-i-jadalni,c14.html.

Alternatywą dla łóżek są sofy, wyróżniające się możliwością bezproblemowego składania, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca (w ciągu dnia służą głównie do siedzenia). Są one zatem doskonałym wyborem dla właścicieli małych kawalerek i mieszkań. Inne zalety sof to m.in. niezwykle ciekawa estetyka (zróżnicowana kolorystyka, wzornictwo i materiały) oraz gwarancja stosunkowo wysokiego komfortu w trakcie snu. Takie konstrukcje są jednak podatne na zużycie (ze względu na częstotliwość rozkładania) i wymagają regularnego czyszczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak prawidłowo dezynfekować ręce?
Jak prawidłowo dezynfekować ręce?
Skuteczna dezynfekcja rąk jest niezbędna w walce z wirusami, bakteriami oraz innymi drobnoustrojami chorobotwórczymi. W tym celu stosuje się przede […]
Ostatnie wpisy