Kupno nowego samochodu – co zrobić ze starym autem?

0
Kupno nowego samochodu – co zrobić ze starym autem?

Zakup nowego auta pozwala nam na doświadczenie zupełnie innych doznań na drodze. Dzięki temu, że obecnie w Polsce poziom życia znacznie się zwiększył, większość z nas bardzo chętnie kupuje, bądź bierze w leasing nowe samochody. Powstaje jednak pytanie – co zrobić ze starym pojazdem, który zalega na naszym podwórku. Nierzadko sprzedaż jest już bardzo trudna, ponieważ auta stare i zniszczone nie są atrakcyjnym towarem na rynku wtórnym. Czy pozostaje nam oddanie samochodu na złomowisko?

Zarabiamy na starym aucie

Okazuje się, że pozbywając się niepotrzebnego samochodu możemy jeszcze nieco zarobić. Wystarczy tylko, zamiast na złomowisko, odprowadzić pojazd chociażby na skup aut w Kołobrzegu. Działa tutaj kilka tego typu firm, które zajmują się skupem pojazdów uszkodzonych, niezdolnych do samodzielnej jazdy, a także po prostu starych, które trudno już byłoby sprzedać osobie prywatnej. Na skupie otrzymamy znacznie większe pieniądze za samochód, niż jeżeli odprowadzimy go prosto na złomowisko.

Dlaczego skup płaci więcej?

Czasami możemy się zastanawiać dlaczego na skupach dostajemy większe środki, niż na złomowisku. Otóż skup rozbiera samochód na części i odzyskuje wszystkie te, które nadają się jeszcze do ponownego użycia. Następnie są one sprzedawane, na czym oczywiście firma zarabia. Dopiero, gdy z pojazdu pozostanie już tylko goła metalowa skorupa, trafia ona do złomowania. Właśnie z tego powodu możemy liczyć na sporo większy zarobek oddając auto do tego typu firmy. Formalności wyglądają w identyczny sposób – otrzymujemy dokument umożliwiający wyrejestrowanie pojazdu i dalej nie musimy się już niczym przejmować.

Zostaw komentarz