Kto może dostać dofinansowanie na oświetlenie LED?

Kto może dostać dofinansowanie na oświetlenie LED?
arsenalwiedzy
Biznes / rynek / finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Projekty skierowane do gmin

Nowoczesne lampy LED są tanie w produkcji, charakteryzują się długą żywotnością i niewielkim zużyciem energii. Korzystanie z nich pozwala na znacznie obniżenie rachunków za zużytą energię elektryczną. Co ciekawe lampy w technologii led coraz częściej wykorzystywane jest do oświetlania dróg oraz miejskich ulic. Wynika to przede wszystkim z tego, że gminy decydujące się na modernizację ulicznych latarni mogą otrzymać dofinansowanie do oświetlenia ledowego z funduszy europejskich. W tym celu niezbędne jest złożenie odpowiedniego wniosku zawierającego m.in. audyt oświetleniowy. Istotnym źródłem dofinansowania jest również Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W ramach ogólnopolskich i lokalnych projektów realizowane są inwestycje polegające na modernizacji oświetlenia ulicznego bądź drogowego.

Rozwiązania dla przedsiębiorców

Co ważne, na dofinansowanie mogą również liczyć przedsiębiorcy, decydujący się na podjęcie energooszczędnych inwestycji w nowoczesne oświetlenie LED. Jednym z programów promujących poprawę efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach jest program o nazwie Polseff finansowany przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. Ciekawym rozwiązaniem jest również program Light as a Service. Przedsiębiorca korzystający z tego programu zobowiązuje się do opłacania miesięcznego abonamentu, w ramach którego otrzymuje nowoczesne oświetlenie LED wraz z usługą serwisową. Dzięki temu nie musi inwestować dużych środków w modernizację oświetlenia, a projekt finansuje z oszczędności uzyskiwanych z niższych rachunków za zużytą energię elektryczną. Szczegółowe informacje na temat tej usługi znaleźć można po wejściu na stronę https://www.luneos.pl/. Program nazywany samofinansującą się inwestycją cieszy się dużą popularnością w Europie Zachodniej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wino białe wytrawne – czym się charakteryzuje?
Wino białe wytrawne – czym się charakteryzuje?
Wino białe wytrawne to rodzaj białego wina, które ma bardzo niską zawartość cukru. Produkowane jest z tych samych winogron, co […]
Ostatnie wpisy