Kochamy słońce, a okulary przeciwsłoneczne – dlaczego je nosimy?

0
Kochamy słońce, a okulary przeciwsłoneczne – dlaczego je nosimy?

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko modny dodatek. Chronią nasze oczy przed promieniowaniem i wspomagają nasz wzrok w jasnym świetle lub na śniegu.

Popularniejsze akcesorium to chyba tylko pasek do spodni

Okulary przeciwsłoneczne są jednym z najbardziej popularnych akcesoriów na naszej planecie. Od wysokiej klasy marek, takich jak Ray Ban i Oakley, po tanie okulary przeciwsłoneczne https://wandistore.com/ z narożnej stacji benzynowej, okulary przeciwsłoneczne są wszędzie.

Noszenie ich jest szczególnie korzystne, jeśli spędzasz czas na zewnątrz w okresie letnim, ponieważ promieniowanie ultrafioletowe może uszkodzić Twoje oczy nawet w pochmurne dni. Jest to szczególnie ważne podczas prowadzenia samochodu, ponieważ przednie szyby nie są wystarczająco ciemne, aby zablokować wszystkie promienie ultrafioletowe.

Czym są promienie UV?

Promieniowanie ultrafioletowe (UV) to rodzaj energii pochodzącej ze słońca. Może uszkodzić Twoje oczy i skórę, jeśli jesteś narażony na zbyt dużą jego ilość. Promienie UV mogą powodować oparzenia słoneczne, zaćmę i raka skóry u osób, które pracują na zewnątrz lub spędzają dużo czasu na słońcu. Mogą również uwrażliwiać oczy na światło, a nawet powodować infekcje oczu.

Istnieją dwa rodzaje promieniowania UV, które mogą powodować uszkodzenia oczu: UVA i UVB. Promienie UVA są obecne przez cały dzień, podczas gdy promienie UVB są obecne tylko w południe. Promienie te nie są widoczne gołym okiem; są to fale świetlne w podczerwieni, które przechodzą przez szkło i powodują uszkodzenia poprzez zmianę tkanki oka.

Zostaw komentarz