Kiedy wybór prywatnego przedszkola okaże się dobrym pomysłem?

Kiedy wybór prywatnego przedszkola okaże się dobrym pomysłem?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przychodzi taki moment w życiu, gdy rodzice muszą wypuścić dziecko spod swoich skrzydeł. Nie trzeba czekać z tym do osiemnastych urodzin. Pierwszym, poważnym krokiem w samodzielności malucha, jest rozpoczęcie przygody z przedszkolem. Rodzice stają wtedy przed wyborem najlepszej placówki dla swojego dziecka.

Rodzaje przedszkoli

Placówki przedszkolne możemy podzielić na: państwowe (publiczne) i prywatne. W tych pierwszych często brakuje miejsc. Od roku szkolnego 2017/2018 każda gmina ma obowiązek zapewnić możliwość korzystania z wychowania przedszkolnego dzieciom, zamieszkałym na ich obszarze. Problem z miejscami rozwiązywany jest przez wprowadzenie punktów przedszkolnych, przy szkołach podstawowych. 

W przedszkolu publicznym liczba dzieci w grupie nie może przekroczyć 25 osób. Niestety, często dzieci jest więcej. Nie każdy maluch odnajdzie się w takim tłumie. Zapisując dziecko do przedszkola państwowego, trzeba wziąć również pod uwagę fakt, że dziecko musi być samodzielne. Nie tylko odpieluchowane, ale powinno też umieć się ubrać i zjeść posiłek bez pomocy. Również samodzielnie zorganizować sobie zabawę w „czasie wolnym”. Przedszkola państwowe mają dość szeroki program nauczania a co za tym idzie konkretny plan dnia i określone godziny odbioru dzieci (nie wcześniej niż po obiedzie, a później dopiero po podwieczorku). Jest to utrudnieniem dla rodziców, którzy mają nienormowany czas pracy i chcieliby odbierać dzieci o godzinie, która im pasuje.

Alternatywą są przedszkola prywatne. Dlaczego warto je wybrać? Przede wszystkim ze względu na mniejszą liczbę dzieci w grupie (10-15). Przedszkola prywatne zwracają uwagę na indywidualny rozwój dziecka. Nie wywierają presji na odpieluchowanie czy samodzielne jedzenie. Dzieci traktowane są indywidualnie. Prywatne placówki przywiązują również większą uwagę do rozwoju zainteresowań dziecka, np. wprowadzając zajęcia artystyczne. Dla mieszkających w stolicy, których interesuje prywatne przedszkole Warszawa Mokotów posiada wiele tego typu placówek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przydatne akcesoria do komputera
Przydatne akcesoria do komputera
Możesz uczynić swój komputer jeszcze bardziej użytecznym narzędziem, dodając kilka akcesoriów. Oto kilka najbardziej przydatnych: Drukarka Możesz drukować dokumenty i […]
Ostatnie wpisy