Kiedy należy stosować wkłady koronowe?

Kiedy należy stosować wkłady koronowe?
arsenalwiedzy
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele różnych rodzajów uzupełnień protetycznych i trudno jest określić, które z nich są dla Państwa najlepsze. Implanty stomatologiczne, korony, mosty i licówki to wszystkie możliwości uzupełnienia brakujących zębów, ale istnieje również kilka rodzajów wypełnień w kolorze zęba, które mogą pomóc w poprawie wyglądu uśmiechu. Jedną z opcji jest wkład koronowy, czyli pewien rodzaj uzupełnienia protetycznego.

Co to jest wkład koronowy?

Wkład koronowy to wypełnienie w kolorze zęba, które pokrywa cały ząb od linii dziąseł do powierzchni gryzącej zęba. Są one zaprojektowane tak, aby były bardzo wytrzymałe, dzięki czemu mogą wytrzymać siły żucia bez łamania się lub pękania, co z czasem może mieć miejsce w przypadku wypełnień kompozytowych. Wkłady koronowe mogą być wykonane z porcelany, która jest bardzo twardym materiałem ceramicznym, często stosowanym do wykonywania koron stomatologicznych. Możesz się umówić na wstawienie wkładów na stronie https://ladentica.pl/wklady-koronowe-inlay-onlay/.

Kiedy należy stosować wkład koronowy?

Wkłady koronowe są bardzo mocne i trwałe, dlatego często stosuje się je do naprawy zębów uszkodzonych w wyniku urazu lub próchnicy. Można je również stosować w przypadku zębów z dużymi wypełnieniami lub koronami, które wymagają wymiany, ponieważ są popękane, wyszczerbione lub przebarwione. Wytrzymałość wkładów koronowych sprawia, że są one idealne dla powierzchni żujących, jak również dla tylnych zębów trzonowych, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca na błędy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie płytki sprawdzą się w łazience?
Jakie płytki sprawdzą się w łazience?
Do pokrywania podłóg i ścian w łazienkach wykorzystuje się najczęściej płytki. Zazwyczaj stanowią one zakup na długie lata, ponieważ ich […]
Ostatnie wpisy