Jakie opony będą najlepsze na zaśnieżone drogi?

Jakie opony będą najlepsze na zaśnieżone drogi?
arsenalwiedzy
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Opady śniegu, deszczu, śliska nawierzchnia – to wszystko sprawia, że jazda w miesiącach jesienno – zimowych staje się czymś mało komfortowym. Opony zimowe to niezbędny element wyposażenia każdego samochodu, dzięki któremu podróżowanie w niekorzystnych warunkach staje się bezpieczniejsze. Co roku większość kierowców staje przed dylematem: jakie opony zimowe wybrać, czy najtańsze opony dobrze spełnią swoją funkcję, a może lepiej zainwestować więcej pieniędzy?

A może całoroczne?

Jedno jest pewne – nie należy czekać ze zmianą opon na zimowe do pierwszego śniegu. Producenci zalecają to zrobić przy temperaturze niższej niż 7 st. C, gdyż wtedy opony letnie mają obniżoną wydajność napędu i hamowania. Niektórzy kierowcy posiadają opony całoroczne i to jest dobry wybór, w przypadku gdy temperatura nie spada poniżej wspomnianych 7 st. C. W innym przypadku wymiana opon jest konieczna.

Szersze czy węższe? Zdania w tej kwestii są podzielone. Szersze opony lepiej poradzą sobie na drogach odśnieżonych, zaś węższe są dobrym rozwiązaniem na drogi nieodśnieżone. Decyzję więc musimy uzależnić od naszych potrzeb. Zaokrąglone narożniki boków bieżnika to czynnik odpowiedzialny za odprowadzanie wody i śniegu, a skośne rowki wpływają na wysoką siłę ścinającą w trakcie jazdy po nieodśnieżonych drogach- dlatego są to ważne elementy, na które warto zwrócić uwagę. Ważna jest również jakość gumy, z której zostały wykonane. Oponami, które spełniają te warunki i poradzą sobie w różnych sytuacjach, są np. opony zimowe Bridgestone.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pomysły na prezent dla fanów motoryzacji
Pomysły na prezent dla fanów motoryzacji
Wybór oryginalnego prezentu dla fana motoryzacji nie jest łatwym zadaniem, szczególnie dla osób, które nią się nie interesują. Warto dobrze […]
Ostatnie wpisy