Jaki sprzęt jest potrzebny, aby wykonać badanie dna oka?

Jaki sprzęt jest potrzebny, aby wykonać badanie dna oka?
arsenalwiedzy
Bez kategorii
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Badanie dna oka wykonywane jest przez okulistę przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Należą do nich mikroskop z lampą szczelinową z dołączonymi kamerami, systemem rejestracji obrazu oraz specjalnymi soczewkami do rejestrowania obrazu. Ciekawą ofertę sprzętów można znaleźć na tej stronie krak-optic.pl.

Co warto wiedzieć?

Badanie dna oka jest najczęściej stosowanym badaniem tylnej części oka. Jest również nazywany oftalmoskopem, lub funduscopic egzaminu. Instrumenty używane w tym badaniu to źródło światła i soczewka powiększająca, kilka rozwieraczy do otwarcia źrenicy, specjalne soczewki kątowe, instrumenty gonioskopii i system mikroskopu operacyjnego w razie potrzeby. Kamera do badania dna oka, wyposażona w obiektyw z trzema lustrami i przystawki fotograficzne, jest jedynym sprzętem potrzebnym do wykonania badania dna oka. Pacjent często nosi krople do oczu rozszerzające źrenicę i poprawiające widoczność siatkówki. Wyniki badania dna oka mogą pomóc w ustaleniu przyczyny choroby siatkówki. Do wykonania badania dna oka potrzebne są: wziernik dna oka, lampa szczelinowa i mikroskop operacyjny. Badanie dna oka jest szczegółowym badaniem wizualnym wewnętrznej wyściółki oka. Wykonywane jest przy użyciu specjalnego sprzętu diagnostycznego, który może zbliżyć się do oka i zidentyfikować takie problemy jak odwarstwienie siatkówki, zwyrodnienie plamki żółtej i jaskra.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie buty założyć na trekking?
Jakie buty założyć na trekking?
Wędrówki po górach cieszą się niesłabnącą popularnością. Niezastąpione w trakcie takich wypraw okazuje się specjalne obuwie trekkingowe. Wynika to z […]
Ostatnie wpisy