Jak wrócić do sił po śmierci najbliższej osoby?

0
Jak wrócić do sił po śmierci najbliższej osoby?

Śmierć bliskiej osoby to jeden z najtrudniejszych momentów w życiu. Towarzyszy jej ogromny stres połączony z obezwładniającym poczuciem bezradności. Jest to także początek żałoby, która może trwać nawet do kilku lat. Żałoba ma swoje poszczególne fazy i pozwala na akceptację oraz pogodzenie się z odejściem członka rodziny. Stanowi naturalny proces, który umożliwia powrót do normalności.

Stan, który mija z czasem

W żałobę wyposażyła nas biologia. Jest wpisana w głęboko zakorzenione mechanizmy funkcjonowania i nie da się jej pominąć ani o niej zapomnieć. Można jedynie podjąć próby łagodzenia bólu. W jej początkowym stadium warto zrobić sobie przerwę w pracy, zapomnieć też o różnych formach ucieczki od trudnych uczuć. Żałoba to proces wymagający wsparcia ze strony otoczenia, a czasami też specjalistów.

Ważne jest poczucie bezpieczeństwa

Śmierć jedynego żywiciela rodziny może też powodować trudności materialne, które dodatkowo przekładają się na złą kondycję psychiczną. Ważne jest, by w tak skomplikowanej sytuacji wykorzystać ochronę finansową, jaką daje nam prawo. Zasiłek pogrzebowy i inne formy wsparcia, w postaci choćby renty alimentacyjnej stanowią często przyznawane świadczenia. Na stronie https://departamentodszkodowan.pl/uslugi/szkody-osobowe-ze-skutkiem-smiertelnym-wypadki-smiertelne/zadoscuczynienie-za-smierc-osoby-bliskiej/ można znaleźć przykład usługi, dzięki której można skutecznie starać się o rekompensatę, w szczególności jeśli śmierć była efektem zawinionego wypadku. 

Zostaw komentarz