Jak w prosty sposób odmienić wygląd starych mebli?

Jak w prosty sposób odmienić wygląd starych mebli?
arsenalwiedzy
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Do starych mebli zazwyczaj odczuwamy sentyment. Czasami przywołują one wspomnienia z dzieciństwa lub są po prostu piękne i stylowe. Nic dziwnego, że chcemy je zachować w dobrym stanie przez długie lata. Niestety ząb czasu powoli je podgryza i wówczas może pojawić się potrzeba ich wymiany. Jest jednak inna możliwość, którą należy wziąć pod uwagę.

Nowe życie starych mebli

Jeżeli meble są już wysłużone albo chcemy je unowocześnić lub uatrakcyjnić, to można spróbować pewnych sposobów innowacyjnych. Przy komodach, szafach czy szufladach wystarczy zmienić gałki do mebli. Jeśli wybierzemy ciekawe wersje, to stary mebel ożyje w naszym wnętrzu i wprowadzi do niego ciekawy klimat. Gdyby w grę wchodziła sofa lub dawne krzesła, dobrym sposobem na renowację może się okazać wymiana tapicerki. Wszelkie zadrapania czy ubytki na drewnianych meblach można naprawić, używając szpachli i odpowiednich lakierów. W wypadku niektórych sprzętów ciekawym rozwiązaniem będzie ich przemalowanie lub zastosowanie innych kolorów. Zanim zabierzemy się do jakiegokolwiek działania w tej kwestii, warto się zastanowić, jaki cel chcemy osiągnąć oraz jaką technikę zastosować. Jest to bardzo istotne, gdyż meble mające swoje lata muszą być starannie przerabiane. Dobrze do tego celu wybrać odpowiednie miejsce i przygotować wszelkie potrzebne akcesoria.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z czyich usług skorzystać, aby dojechać za granicę komfortowo i bezpiecznie?
Z czyich usług skorzystać, aby dojechać za granicę komfortowo i bezpiecznie?
Podróże za granicę mogą mieć różny cel. Najczęściej wielu z nas wybiera się do innych krajów w celach zarobkowych, ale […]
Ostatnie wpisy