Jak rozpoznać wysokiej jakości produkty dla dziecka?

Jak rozpoznać wysokiej jakości produkty dla dziecka?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Żyjemy w świecie zalewanym przez bylejakość. Powstaje coraz więcej sklepów wielobranżowych z bardzo konkurencyjnymi cenami, niestety oferują typowe jednorazówki. Szczególnie zagrażają one dzieciom. Kupowanie maluchom tanich, zazwyczaj wyprodukowanych w Chinach zabawek oraz akcesoriów może być opłakane w skutkach. Nikt nie panuje nad materiałami, z których są wykonywane, a te działają jak cichy zabójca, wywołując uczulenia, wysypki, a nawet nowotwory. Przeglądając wózki spacerowe myślimy o tym żeby dziecku było wygodnie, ale czy kiedykolwiek, skuszeni ceną zastanowiliśmy się z jakich surowców został on zrobiony? Wybierając poduszki, kołderki, miseczki do jedzenia powinniśmy zwracać uwagę na informacje zawarte na opakowaniach, jeśli takich informacji brakuje możemy zwrócić się do producenta z prośbą o odpowiedź na nurtujące nas kwestie.

Zabawki markowe czy no name

W przypadku artykułów dla dzieci odpowiedź wydaje się być jednoznaczna – markowe. Zazwyczaj duże, znane firmy funkcjonujące na rynku produkują akcesoria z dobrych, nieszkodliwych dla małych rączek i buziek materiałów. Na przykład w ofercie marki Chicco znajdziemy wszystko czego dziecko potrzebuje od urodzenia, na stronie producenta każdy gadżet jest opisany, znajdziemy tam też informacje o niezbędnych certyfikatach. Nie możemy jednak popadać w paranoję, musimy pamiętać, że markowe nie zawsze znaczy dobre, czasem w celu sprzedaży bubla wykorzystywana jest renoma, jednak jakość broni się sama. Naszym zadaniem, jako rodziców, jest wybieranie mądrze. Musimy czytać etykiety, sprawdzać certyfikaty i porównywać opinie innych użytkowników.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrać odpowiednie żarówki?
Jak dobrać odpowiednie żarówki?
Oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu. Jest to związane niewątpliwie z faktem, że obecnie większość ludzi poświęca długie […]
Ostatnie wpisy