Jak rozpocząć przygodę z szydełkowaniem?

Jak rozpocząć przygodę z szydełkowaniem?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szydełkowanie wielu ludziom kojarzy się ze starszymi paniami z Koniakowa, które dziergają z włóczki serwetki oraz firanki. Warto wiedzieć jednak, że koronki otrzymane w ten sposób są niesamowicie pracochłonne, a co za tym idzie, cenne. Obecnie ta zapomniana sztuka powoli powraca do łask za sprawą blogów i vlogów internetowych, na których ludzie skupiają się na tzw. DIY, czyli rękodziele. Misterne zawijasy stworzone za pomocą szydełka mogą ozdobić nasze domy, ale odrobina doświadczenia pozwoli nam także wykonać niektóre elementy garderoby. Takie własnoręcznie wytworzone przedmioty z włóczki będą dla nas prawdziwym powodem do dumy i doskonale sprawdzą się w roli prezentu.

Niezbędnik początkującego

Na samym początku przygody z szydełkiem, musimy udać się na małe zakupy. Powinniśmy wyposażyć się we wszystkie niezbędne akcesoria w tym włóczki Sklep internetowy w czasach pandemii będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. W pasmanterii online znajdziemy m.in. różnego rodzaju przędze, szydełka, ale także galanterię skórzaną, czy też akcesoria kaletnicze, które mogą nam się przydać przy wytwarzaniu pasków lub torebek.

Na samym początku dobrze jest przećwiczyć kilka prostych schematów. To pozwoli nam nabrać wprawy. Następnie możemy zwiększać poziom trudności, jednak nie oczekujmy od razu cudów. Szydełkowanie do dziedzina, która wymaga wprawy, dlatego zanim zaczniemy otrzymywać zadowalające rezultaty poświęcimy kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt metrów kolorowej przędzy. Warto jednak podjąć taki wysiłek, ponieważ po pewnym czasie będziemy mogli tworzyć naprawdę wspaniałe rzeczy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Typy zlewozmywaków, na jakie można się zdecydować we własnej kuchni
Typy zlewozmywaków, na jakie można się zdecydować we własnej kuchni
Widziałeś je w restauracjach, hotelach, a nawet we własnej łazience. Zlew kuchenny jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego domu. […]
Ostatnie wpisy