Jak poradzić sobie z nocnym zgrzytaniem zębami?

Jak poradzić sobie z nocnym zgrzytaniem zębami?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nocne zgrzytanie zębami to poważny problem. Bruksizm może bowiem doprowadzić do zniszczenia struktury zębów oraz innych zaburzeń. Jedną z najczęstszych przyczyn powstawania tego schorzenia u osób dorosłych jest stres. Warto zatem wiedzieć, w jaki sposób pozbyć się nadmiernego zaciskania szczęki.

Praca nad myślami oraz odpowiednie akcesoria

Obecnie bruksizm uznawany jest za chorobę psychosomatyczną. Oznacza to, że za jej powstawanie uważa się przede wszystkim czynniki psychiczne. Nadmierne zaciskanie szczęki dotyczy około dwudziestu procent populacji europejskiej, a jej głównymi objawami są m.in. bóle głowy oraz mięśni twarzy o poranku. Nieleczona przypadłość przeważnie prowadzi do ścierania i pękania zębów, ale także do zaburzeń związanych z narządem wzroku. Warto zatem jak najszybciej zacząć przeciwdziałać bruksizmowi. Jedną ze skutecznych metod radzenia sobie z tym schorzeniem jest zmniejszenie stresu. Przykładowo, kiedy odczuwamy niepokój, kładąc się do łóżka, możemy zapisać swoje myśli na kartce. Pozwoli to nam zredukować napięcie i łatwiej zrelaksować się przed nocnym wypoczynkiem. Innym sposobem będzie zakup specjalnego ochraniacza na zęby. W tym celu najlepiej udać się do gabinetu dentystycznego. Stomatolog pomoże wybrać odpowiednie akcesorium lub wykona egzemplarz przeznaczony tylko dla nas. Jeśli zatem potrzebny jest nam zaufany dentysta Konin to idealne miejsce. W tym mieście mamy do dyspozycji sporo klinik, gdzie przyjmują wykwalifikowani fachowcy. Dzięki temu rozwiążemy problem nocnego zaciskania zębów i unikniemy wielu poważnych konsekwencji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakimi elementami wypełnić i utwardzić powierzchnię podłogi?
Jakimi elementami wypełnić i utwardzić powierzchnię podłogi?
Aby wybudować podłogę należy najpierw wykonać podsypkę a cały proces zakończyć podkładem podłogowym. Na pierwszej warstwie opiera się płyta, izolacja […]
Ostatnie wpisy