Jak dopasować opony do modelu auta i warunków pogodowych?

Jak dopasować opony do modelu auta i warunków pogodowych?
arsenalwiedzy
Motoryzacja i technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Opony to element wyposażenia auta, który bardzo wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Wielu kierowców narzeka na sezonową zmianę ogumienia w samochodach, jednak często zapominają oni, że śliska, pokryta lodem nawierzchnia wymaga np. innego bieżnika, niż asfalt nagrzany letnim słońcem. Warto pamiętać też, że samochód jeżdżący cały rok na oponach zimowych spali więcej paliwa. Chcąc wybrać odpowiedni model ogumienia do swojego auta, powinniśmy się kierować oznaczeniami zamieszczonymi na kole, jak również wytycznymi producenta. Jeśli boimy się, że popełnimy błąd, skorzystajmy z internetowych konfiguratorów lub zapytajmy wykwalifikowanego sprzedawcę, który dobierze odpowiednią dla naszego samochodu wielkość i profil opony. 

Jak szybko zmienić opony?

Jeśli do zmiany mamy całe koła sprawa jest bardzo prosta i cały proces przekładania możemy wykonać sami, jednak nie możemy zapominać o wyważaniu kół co jakiś czas, ponieważ auto prawdopodobnie zacznie ściągać na jedną stronę. Sprawa nieco się komplikuje, gdy do zmiany mamy jedynie opony. W takiej sytuacji mieszkańcy Poznania i okolic mogą odwiedzić warsztat, którego ofertę wulkanizacyjną znajdziemy m.in. na witrynie internetowej http://www.prostauto.pl/wymiana-opon.html. Cała usługa zostanie tu wykonana błyskawicznie oraz kompleksowo. Fachowcy nie tylko perfekcyjnie zmienią ogumienie i zadbają o dobre przykręcenie śrub, ale także odpowiednio napompują opony, a przed założeniem kół, każde z nich wyważą przy pomocy specjalnego urządzenia. Tak wzorowo przeprowadzona akcja stanie się naszą sezonową przyjemnością.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co usprawnia pracę mechanika?
Co usprawnia pracę mechanika?
W dzisiejszym poradniku sprawdzimy, co będzie dobrym zakupem do warsztatu samochodowego, ale przede wszystkim do naszych małych, amatorskich warsztatów garażowych. […]
Ostatnie wpisy