Jak cię widzą, tak cię piszą – co ubrać, żeby zrobić dobre wrażenie?

0
Jak cię widzą, tak cię piszą – co ubrać, żeby zrobić dobre wrażenie?

Choć na przestrzeni ostatniej dekady zaszło wiele zmian w podejściu do biznesowego dress codu, jest jedna niepodważalna rzecz, o której nie można zapominać- pierwsze wrażenie. Choć wszyscy wiedzą, że nie należy oceniać ludzi po wyglądzie, to wszelkie badania powtarzają te same wnioski. Pierwsze 10 sekund spotkania w dużej mierze waży o tym jak zostajemy odebrani przez nowo poznane osoby. Zatem warto to mieć na względzie, zwłaszcza w przypadku spotkań biznesowych.

Po pierwsze — profesjonalizm

Jak ubrać się na spotkanie biznesowe? Wszystko zależy od tego, na jaki rodzaj spotkania się wybierasz. Inaczej bowiem należy wyglądać na półformalnym spotkaniu w formie lunchu, a inaczej na oficjalnym spotkaniu z dyrektorem. Jedynce co łączy każdą stylizację biznesową to to, że musi podkreślać twój profesjonalizm. Nie ma tu miejsca na niechlujność czy niedociągnięcia. W myśl zasady „jak Cię widzą, tak Cię piszą” musisz pamiętać, że rozmówca zapamięta to co cię wyróżni. A chyba nie chcesz zostać zapamiętany jako ten z plamą na koszuli. Proste, klasyczne fasony sprawdzą się najlepiej bez względu na to, na jaki rodzaj spotkania się wybierasz. 

Po drugie — nie daj się zapomnieć

Zatem jak ubrać się na spotkanie biznesowe, aby zapaść w pamięć? Odpowiedź jest prosta — postaw na dodatki, które Cię wyróżnią. Oryginalny krawat, a może wręcz jego brak! Wyjątkowo kolorowa torebka lub charakterystyczna biżuteria sprawią, że nie damy się zapomnieć kontrahentom. 

Zostaw komentarz