Fakty i mity o makijażu permanentnym

Fakty i mity o makijażu permanentnym
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Makijaż permanentny cieszy się coraz większą popularnością. To świetny sposób na podkreślenie oczu, ust czy brwi na dłuższy czas. Wiele osób interesuje się zabiegiem, a w sieci łatwo natrafić na szkodliwe mity dotyczące makijażu i jego utrzymywania się. Warto się z nimi zapoznać, by rozwiać wątpliwości przed zabiegiem oraz być świadomym jego efektów.

Utrzymuje się do końca życia

Jest to mit. Nowoczesne metody pigmentacji zapewniają trwałość od 2 do 5 lat, w zależności od rodzaju skóry. Osoby o tłustej cerze mogą oczekiwać efektów do 3 lat, natomiast skóra sucha utrzymuje barwnik dłużej — nawet do 5 lat. Pozwala to na większe możliwości zmian, w zależności od gustu. Zdarza się, że barwnik schodzi nieregularnie, dlatego rekomenduje się uzupełnianie pigmentacji co kilkanaście miesięcy. Można usunąć go wcześniej z pomocą lasera.

Daje efekt przerysowania

To mit. Doświadczeni kosmetolodzy potrafią uzyskać naturalny efekt, delikatnie podkreślający urodę i rysy twarzy. Daje on też możliwości trwałego skorygowania nierówności brwi czy ust. Dodatkowo można nim podkreślić oczy i optycznie zagęścić rzęsy.

Jest bezpieczny

To fakt. Dzięki najwyższej jakości barwnikom i pigmentom, które posiadają atesty i spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa. Osobom z wrażliwą skórą, która utrudnia codzienne nakładanie makijażu przez podrażnienia, zaleca się wręcz stosowanie takiego zabiegu. Więcej na ten temat można przeczytać na https://www.martafusiarz.com/makijaz-permamentny/.

Zabieg jest bardzo bolesny

To mit. Zabieg jest płytki i bezkrwawy, co minimalizuje ryzyko bólu. W przypadku braku przeciwskazań można zastosować znieczulenie miejscowe. Należy jednak pamiętać, że każdy posiada całkowicie inny próg bólu i jego odczucia mogą być całkowicie różne od naszych.

Gojenie trwa około dwóch tygodni

To fakt. Przez tydzień po zabiegu należy pielęgnować skórę według zaleceń kosmetologa, najczęściej smarować specjalną maścią, która przyspiesza gojenie. Powinno unikać się wtedy opalania i wystawiania skóry na długi kontakt ze słońcem. Po tym czasie można używać kosmetyków takich jak pomadki, tusze do rzęs i cienie do powiek. Wykonywany makijaż najczęściej jest dość delikatny, odpowiedni niezależnie od okoliczności, dlatego do mocniejszego efektu należy podkreślić go kosmetykami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak poradzić sobie z brakiem owoców zimą?
Jak poradzić sobie z brakiem owoców zimą?
Wiele ludzi przedkłada miesiące letnie nad jesienno-zimowe nie tylko ze względu na możliwość chodzenia bez zbędnych warstw okryć wierzchnich i […]
Ostatnie wpisy