Dlaczego winyle stają się tak popularne?

Dlaczego winyle stają się tak popularne?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z zadziwiających fenomenów, który możemy zaobserwować na przestrzeni ostatnich kilku lat jest powrót do łask ,,czarnych płyt”. Żyjemy w czasach, w których dostęp do muzyki jest banalnie łatwy. Możemy posłużyć się aplikacjami jak Spotify czy Tidal, skorzystać z YouTube, a w wielu przypadkach nawet pobrać muzykę z internetu. Jednak pomimo tych czynników ostatnimi czasy ludzie coraz częściej sięgają po płyty winylowe.

Co powoduje, że ludzie znów wracają do winyli?

Powodem dla których coraz częściej wracamy do płyt winylowych może być nasza tęsknota za dawnymi czasami oraz prawdziwą muzyką. W dobie niewyobrażalnie szybkiego rozwoju technologii, często zdaje się nam, że żyjemy w całkowicie innym świecie niż jeszcze raptem kilka lat temu. To uczucie często wzmaga w nas potrzebę nawet chwilowego powrotu do starych czasów i wspomnień.

A jak wiadomo, nic tak dobrze nie zapada w naszej pamięci, jak muzyka, która towarzyszyła nam w naszej młodości.
Innym ważnym wspomnienia argumentem osób, które zamiast płyt kompaktowych wybierają winyle jest jakość muzyki pochodząca z gramofonu. Oczywiście jest to wyłącznie kwestią gustu, jednak prawdą jest, że w szczególności płyty winylowe stare były poddawane innemu masteringowi i generalnej obróbce.

Mówiąc o zwiększającej się popularności płyt winylowych, nie możemy zapomnieć o uczuciu kontaktu z muzyką, które towarzyszy nam podczas obcowania z nimi. Słuchanie muzyki z gramofonu wymaga od nas pewnej ilości pracy. Musimy sami oczyścić płytę, czasem manualnie obsługiwać gramofon, czy co kilka utworów zmienić stopę.

Ważnym elementem jest również charakterystyczny szum, który towarzyszy słuchaniu muzyki, przywołuje wspomnienia i wprowadza nas w nastrój melancholii. Jest wiele miejsc, w których można być winyle. Jedno z nich to https://music-space.pl/, gdzie znajdziemy nowe, jak i stare płyty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zabiegi poprawiające stan skóry trądzikowej
Zabiegi poprawiające stan skóry trądzikowej
Cera trądzikowa to problem, z którym zmaga się wiele osób, zarówno młodych, jak i nieco starszych. Codziennością stają się regularne […]
Ostatnie wpisy