Dlaczego warto zostać terapeutą zajęciowym?

Dlaczego warto zostać terapeutą zajęciowym?
arsenalwiedzy
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Praca terapeuty zajęciowego jest bardzo satysfakcjonująca oraz pozwala na ciągły rozwój. Osoby z tego typu wykształcenie mogą liczyć na zatrudnienie w wielu placówkach, co sprzyja perspektywom zawodowym oraz doskonaleniu swojego fachu. Nie bez znaczenia jest również fakt, że jest to praca wymagają współpracy z innymi zawodami, jak na przykład z psychologiem.  Pozwala także na ciągły kontakt z osobami chorymi oraz niepełnosprawnymi, co dla wielu osób jest bardzo cennym doświadczeniem i jest bardzo mobilizujące do działania. Aby zostać terapeutą zajęciowym niezbędne jest zrealizowanie kursu na określonych przez Ministerstwo Edukacji. Tego typu kurs obejmuje zarówno szkolenie teoretyczne, jak i praktyczne. W tym zawodzie niezmiernie potrzebna jest również duża kreatywność oraz nieustanne poszerzanie swoich umiejętności poprzez uczestnictwo w szkoleniach czy w dodatkowych konferencjach.

Czym zajmuje się terapeuta zajęciowy?

W dużym uproszczeniu każdy terapeuta zajęciowy prowadzi zajęcia dla swoich podopiecznych wybranym sektorze. Najczęściej zajęcia są grupowe i obejmują między innymi muzykoterapię czy arteterapię. Choć uzdolnienia plastyczne do pracy w tym zawodzie nie są bezwzględnie wymagane to jednak bywają mocno przydatne w codziennej pracy. Każdy terapeuta zajęciowy stwarza swój własny plan działania, który obejmuje aktywizację grupy oraz jej integrację, a także szereg oddziaływań terapeutycznych korzystnych dla każdego podopiecznego w zależności od jego stanu zdrowia oraz posiadanych umiejętności czy zasobów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Posiadanie strony internetowej firmy – jakie ma zalety?
Posiadanie strony internetowej firmy – jakie ma zalety?
Firmowa strona internetowa to pierwszy punkt kontaktu dla każdego, kto chce dowiedzieć się więcej o Twojej firmie. To okazja, aby […]
Ostatnie wpisy