Dlaczego powinieneś rozważyć stosowanie MVHR?

Dlaczego powinieneś rozważyć stosowanie MVHR?
arsenalwiedzy
Budowanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (MVHR) to system wentylacji, który dostarcza świeże powietrze do budynków i domów, jednocześnie oszczędzając energię. Odbywa się to poprzez recykling ciepłego powietrza wydalanego na przykład podczas brania prysznica i wykorzystanie go do ogrzania świeżego, napływającego powietrza.

Czym jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła?

Termin „wentylacja mechaniczna” odnosi się do każdego systemu, który wykorzystuje środki mechaniczne do dostarczania lub usuwania powietrza z budynku (lub innej konstrukcji). Termin „odzysk ciepła” odnosi się do każdego systemu, który wykorzystuje wymienniki ciepła do odzyskiwania ciepła z powietrza wylotowego, które jest następnie przekazywane do strumieni świeżego powietrza.

Idea MVHR polega na tym, że istnieją dwa oddzielne systemy – jeden do wentylacji, a drugi do ogrzewania. Świeże powietrze jest wprowadzane do domu przez otwory wentylacyjne w ścianach i suficie. Ciepłe powietrze z prysznica lub suszarki jest następnie wysyłane z powrotem przez te same otwory, które zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić swobodne mieszanie się ciepłego i zimnego powietrza.

Efekt końcowy? System, który jest bardziej wydajny niż tradycyjne systemy grzewcze, które mogą tracić nawet 50% energii poprzez odprowadzanie gorącego powietrza na zewnątrz przez kominy lub przewody kominowe. Jeśli będzie Ci potrzebna rekuperacja Lublin jest miastem, w którym możesz znaleźć wiele takich usług.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pompy do wody brudnej – jaki model wybrać?
Pompy do wody brudnej – jaki model wybrać?
Pompy do wody brudnej wykorzystuje się między innymi w oczkach wodnych, stawach, basenach, szambach, jak również do ususzania piwnic po […]
Ostatnie wpisy