Dlaczego leasing auta to opłacalna inwestycja dla kierowców?

Dlaczego leasing auta to opłacalna inwestycja dla kierowców?
arsenalwiedzy
Biznes / rynek / finanse
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Badania statystyczne pokazują, że z każdym rokiem wzrasta w Polsce ilość zawieranych umów leasingowych. Najczęściej przedmiotem leasingu są samochody osobowe. Ta forma finansowania jest szczególnie popularna wśród mikro i małych firm. Warto więc przyjrzeć jej się bliżej by zrozumieć, dlaczego leasing auta to opłacalna inwestycja dla kierowców.

Minimum formalności

Nikt nie lubi marnować czasu na siedzenie w urzędach i wypełnianie stosu dokumentów. Niestety, aby uzyskać kredyt bankowy na zakup samochodu, trzeba wcześniej złożyć stosowny wniosek i dołączyć różnego rodzaju zaświadczenia, na których podstawie określana jest zdolność kredytowa klienta. Trudno się więc dziwić, że wielu przedsiębiorców szuka łatwiejszego sposobu na sfinansowanie zakupu nowego samochodu. Tym sposobem jest zawarcie umowy leasingowej. Zastosowanie uproszczonej procedury weryfikacji klienta pozwala znacząco ograniczyć ilość potrzebnych formalności. Dzięki temu klient może zaoszczędzić sporo czasu i szybko cieszyć się z jazdy nowym autem.

Korzystna oferta dopasowana do potrzeb

Żeby stać się właścicielem nowego samochodu, trzeba mieć sporo wolnych środków finansowych. Salonowe auta cenionych marek mogą kosztować ponad 100 tysięcy złotych. Jeżeli ktoś nie dysponuje taką sumą, a chciałby np. jeździć nowym Audi leasing będzie najlepszym rozwiązaniem. Większość firm leasingowych oferuje swym klientom elastyczną ofertę, którą można w dowolny sposób modyfikować. Leasingobiorca może wybrać wysokość wkładu własnego, określić długość umowy, a także wybrać, od jakiej wartości ma być naliczana kwota wykupu auta po zakończeniu umowy. Wszystkie te parametry w istotny sposób wpływają na wysokość miesięcznej raty. Klienci, którzy mogą sobie pozwolić na płacenie wyższych rat, najczęściej wybierają wykup pojazdu za 1 procent jego wartości. Jeśli ktoś chce płacić mniej, zdecyduje się ustalenie kwoty wykupu odpowiadającej rzeczywistej wartości auta. Elastyczność oferty to istotny czynnik, wpływający na popularność umów leasingowych w Polsce.

Korzyści podatkowe dla przedsiębiorców

Analizując przyczyny opłacalności umów leasingowych, nie wolno zapominać o korzyściach podatkowych. Pomimo tego, że przedsiębiorcy decydujący się na leasing samochodu nie stają się jego właścicielami, zgodnie z obowiązującymi przepisami mogą zaliczyć płacone raty z tytułu umowy leasingowej do kosztów działania swojego przedsiębiorstwa. Jest to szczególnie ważne w przypadku firm, które mogą pochwalić się wysokimi przychodami i niskimi kosztami. Po odjęciu kosztów od przychodów pojawia się dochód, od którego należy zapłacić podatek dochodowy. Zawarcie umowy leasingowej pozwala zwiększyć sumę kosztów, a przez to zmniejszyć dochód, dzięki czemu przedsiębiorca nie musi płacić podatku dochodowego. Warto również pamiętać, że decydując się na leasing, można liczyć na pełen pakiet ubezpieczeń oferowany przez leasingodawcę w niezwykle atrakcyjnej cenie. Zaciągając kredyt w banku, trzeba ubezpieczyć auto na własną rękę, co może kosztować znacznie więcej, zwłaszcza  w przypadku samochodów o dużej wartości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie są rodzaje mebli sklepowych?
Jakie są rodzaje mebli sklepowych?
Odpowiednie meble są niezwykle istotnym elementem wyposażenia każdego sklepu czy stoiska handlowego, ponieważ pozwalają we właściwy sposób wyeksponować towary, a […]
Ostatnie wpisy