Czym zajmuje się dermatologia?

Czym zajmuje się dermatologia?
arsenalwiedzy
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dermatologia to dziedzina medycyny zajmująca się skórą, paznokciami, włosami i ich chorobami. Dermatolog to lekarz, który specjalizuje się w tej dziedzinie. Dermatolodzy prowadzą medyczne, chirurgiczne i kosmetyczne leczenie skóry, skóry głowy, włosów i paznokci. Zajmują się również warunkami, które wpływają na włosy i paznokcie ciała. Jeżeli chcesz umówić się na konsultacje z dobrym dermatologiem to zawsze możesz sprawdzić stronę http://www.dermatoestetica.pl/.

Dermatolodzy ukończyli cztery lata edukacji licencjackiej, cztery lata szkoły medycznej i trzy do siedmiu lat szkolenia rezydencjalnego w zależności od obszaru specjalizacji. Większość dermatologów ukończyła roczny staż przed rozpoczęciem szkolenia rezydenckiego. Wielu dermatologów ukończyć jeden lub dwa lata dodatkowego szkolenia po rezydencji.

Poniżej przedstawiono przykłady niektórych procedur wykonywanych przez dermatologów:

Leczenie trądziku

Trądzik jest powszechny u nastolatków, ale może być również leczony u dorosłych z odpowiednim planem leczenia, który obejmuje leki przepisane przez lekarza.

Reakcje alergiczne

Kontaktowe zapalenie skóry jest spowodowane przez dotykanie lub kontakt z czymś, co powoduje reakcję alergiczną, taką jak nikiel z biżuterii lub trujący bluszcz po dotknięciu roślin na podwórku

Znamiona

Znamiona to zazwyczaj płaskie czerwone lub fioletowe plamy na skórze, które są zazwyczaj nieszkodliwe i zanikają wraz z wiekiem, z wyjątkiem plam po winie porto, które mogą pozostać niezmienione na całe życie. Plamy te zazwyczaj nie są szkodliwe, ale mogą powodować niepokój lub zakłopotanie, jeśli zostaną zauważone przez innych. Niektóre osoby ze znamionami mogą mieć wyższe ryzyko rozwoju czerniaka, rodzaju raka skóry.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Drewniane zabawki – bezpieczne rozwiązanie stymulujące rozwój małego dziecka
Drewniane zabawki – bezpieczne rozwiązanie stymulujące rozwój małego dziecka
Po zabawki sięga każde dziecko. To niezbędny element czasu dorastania, który pozwala na cieszenie się znakomitą rozrywką. Warto zatroszczyć się […]
Ostatnie wpisy