Drony na przestrzeni ostatnich kilku lat stały się bardzo popularne także w Polsce. Są wykorzystywane do celów rekreacyjnych, sportowych, a niekiedy także jako źródło zarobku. Każdy jego użytkownik musi wiedzieć, w jaki sposób oraz gdzie może nim latać, aby było to legalne, a przede wszystkim bezpieczne.
Rekreacyjne drony z kamerą, czyli jedne z najpopularniejszych mogą latać jedynie w zasięgu wzroku. Maszyny o wadze mniejszej niż 600 gram mogą latać po mieście z zachowaniem odpowiedniej odległości od ludzi oraz zabudowań. Bezwzględny zakaz lotów dronami obowiązuje przede wszystkim nad terenami zamkniętymi, które są zastrzeżone ze względu na obronność i bezpieczeństwo państwa, obiektami telekomunikacyjnymi wykorzystywanymi do przekazywania niejawnych informacji, portami wojennymi, lotniskami wojskowymi, a także składami i magazynami amunicji. Drony nie mogą także poruszać się nad obiektami jądrowymi.
Wszystkie te ograniczenia wynikają przede wszystkim z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa miejscom o znaczeniu strategicznym dla kraju. Latając dronem trzeba mieć to na szczególnej uwadze, ponieważ nieprzestrzeganie tych zasad może wiązać się z nieprzyjemnymi konsekwencjami. Dodatkowo początkiem 2021 roku na terenie Unii Europejskiej wprowadzone zostały nowe zasady, według których każdy posiadacz drona o wadze większej niż 250g, bez względu na to, do jakich celów go wykorzystuje musi go zarejestrować i przejść odpowiedni kurs. Będzie on zakończony krótkim testem.