Co powinno być zawarte we wniosku o leasing?

Co powinno być zawarte we wniosku o leasing?
arsenalwiedzy
Biznes / rynek / finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Leasing jest doskonałym rozwiązaniem wtedy, gdy potrzebujemy nowego samochodu, a nie chcemy kupować go na własność. Leasingobiorcą może być zarówno osoba prywatna jak i podmiot gospodarczy, czyli innymi słowy firma. By otrzymać auto najpierw trzeba napisać wniosek o leasing, w którym wykażemy najistotniejsze informacje na temat naszych potrzeb, oczekiwań, ale i wkładu własnego. Następnie czekamy na rozpatrzenie wniosku i jeżeli będzie ono pozytywne, możemy podpisać umowę i rozpocząć korzystanie z pojazdu.

Cele i zamierzenia

Niezależnie czy jesteśmy osobą prywatną, czy też wniosek składamy w imieniu swojej firmy, musimy przedstawić w nim pewne najistotniejsze kwestie. Jest to między innymi cel leasingu, a także to jak auto będzie przez nas wykorzystywane. W przypadku osoby prywatnej wystarczy wpisać, że samochód będziemy użytkować osobiście. Jednak jeżeli chcemy wziąć w leasing auto na taksówkę, również należy tą informację we wniosku zawrzeć. W zamierzeniach wpisujemy konkretny co do sposobu wykorzystania auta, to gdzie będziemy nim jeździć, czy będziemy wyjeżdżać za granicę, ale przede wszystkim orientacyjny maksymalny roczny przebieg.

Aktywa własne i zdolność kredytowa

Ponieważ leasing traktowany jest praktycznie tak samo jak umowa kredytowa, musimy wykazać we wniosku swoją zdolność do zawierania takich umów. Warto w tym celu zdobyć informacje ze swojego banku, do którego wpływa wynagrodzenie, a także zaświadczenie o zarobkach od pracodawcy. Te dokumenty należy dołączyć do umowy leasingowej. Prowadząc firmę możemy skorzystać z pomocy biur rachunkowych, takiego jak na przykład https://sigma.zgora.pl/, by przygotować profesjonalny wniosek o wyleasingowanie nowego pojazdu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy zajęcia na kursie językowym pomogą dziecku zwiększyć słownictwo?
Czy zajęcia na kursie językowym pomogą dziecku zwiększyć słownictwo?
Zapisując dziecko na kurs językowy, w pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na sposób pracy z małym dzieckiem. Na stronie internetowej danej […]
Ostatnie wpisy