Leasing jest doskonałym rozwiązaniem wtedy, gdy potrzebujemy nowego samochodu, a nie chcemy kupować go na własność. Leasingobiorcą może być zarówno osoba prywatna jak i podmiot gospodarczy, czyli innymi słowy firma. By otrzymać auto najpierw trzeba napisać wniosek o leasing, w którym wykażemy najistotniejsze informacje na temat naszych potrzeb, oczekiwań, ale i wkładu własnego. Następnie czekamy na rozpatrzenie wniosku i jeżeli będzie ono pozytywne, możemy podpisać umowę i rozpocząć korzystanie z pojazdu.
Niezależnie czy jesteśmy osobą prywatną, czy też wniosek składamy w imieniu swojej firmy, musimy przedstawić w nim pewne najistotniejsze kwestie. Jest to między innymi cel leasingu, a także to jak auto będzie przez nas wykorzystywane. W przypadku osoby prywatnej wystarczy wpisać, że samochód będziemy użytkować osobiście. Jednak jeżeli chcemy wziąć w leasing auto na taksówkę, również należy tą informację we wniosku zawrzeć. W zamierzeniach wpisujemy konkretny co do sposobu wykorzystania auta, to gdzie będziemy nim jeździć, czy będziemy wyjeżdżać za granicę, ale przede wszystkim orientacyjny maksymalny roczny przebieg.
Ponieważ leasing traktowany jest praktycznie tak samo jak umowa kredytowa, musimy wykazać we wniosku swoją zdolność do zawierania takich umów. Warto w tym celu zdobyć informacje ze swojego banku, do którego wpływa wynagrodzenie, a także zaświadczenie o zarobkach od pracodawcy. Te dokumenty należy dołączyć do umowy leasingowej. Prowadząc firmę możemy skorzystać z pomocy biur rachunkowych, takiego jak na przykład https://sigma.zgora.pl/, by przygotować profesjonalny wniosek o wyleasingowanie nowego pojazdu.