Licówki kompozytowe a porcelanowe – co wybrać?

Licówki kompozytowe a porcelanowe – co wybrać?
arsenalwiedzy
Zdrowy styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z roku na rok wzrasta liczba osób, które decydują się na założenie licówek. Są to bardzo cienkie oraz niemal całkowicie płaskie nakładki stosowane najczęściej w celu poprawy uzębienia pod względem estetycznym (np. w sytuacji ukruszenia zęba albo zaawansowanych przebarwień). Wyróżniamy dwa główne rodzaje omawianych produktów – kompozytowe oraz porcelanowe. Jeśli interesują nas licówki kompozytowe w Warszawie działa wiele profesjonalnych gabinetów stomatologicznych oferujących ich wstawianie.

Wytrzymałość to kluczowy parametr

Licówki kompozytowe charakteryzują się niską ceną, ale jednocześnie przeciętnymi właściwościami użytkowymi. Klient ma w tym przypadku do wyboru modele bezpośrednie albo pośrednie. Te pierwsze wytwarza się z materiału żywicznego i nakłada na zęby bezpośrednio w gabinecie (w minimalnie inwazyjny sposób), drugie zaś są wykonywane na zamówienie. Oba te rozwiązania pozwalają skutecznie zamaskować niepożądane problemy estetyczne – choćby w postaci ubytków, przebarwień czy asymetrii.

Co istotne, pokrywają jedynie przednią część uzębienia (w przeciwieństwie do koron) i muszą być średnio co rok wymieniane na nowe. Jeśli natomiast zależy nam na optymalnej wytrzymałości i estetyce licówek, to znacznie lepszą opcją okażą się z pewnością droższe wersje porcelanowe. Odznaczają się bowiem ponadprzeciętną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie i osadzanie się kamienia, a także gwarantują zębom naturalny wygląd, znakomicie imitując szkliwo i odbijając światło słoneczne. Spełniają należycie swoją funkcję zazwyczaj przez okres kilkunastu lat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Do czego służą przenośniki łańcuchowe?
Do czego służą przenośniki łańcuchowe?
Przenośniki łańcuchowe typu redler to urządzenia przystosowane do transportu materiałów sypkich, takich jak zboża, nasiona, nasiona oleiste, trociny, zrębki itp. […]
Ostatnie wpisy