Jak działają rotomaty do zegarków automatycznych ?

Jak działają rotomaty do zegarków automatycznych ?
arsenalwiedzy
Lajfstajl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rotomat jest urządzeniem, które jest bardzo przydatne dla osób posiadających zegarki wyposażone w mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej.

Działanie rotomatu jest bardzo proste

Każde urządzenie posiada jedno lub więcej stanowisk, gdzie umieszcza się zabezpieczony zegarek. Musi on być bardzo dobrze osadzony, a rotomat przed uruchomieniem powinien zostać szczelnie zamknięty. Rotomat jest zasilany elektrycznie. Włączenie go rozpocznie proces nakręcania zegarka umieszczonego na stanowisku poprzez wykonywanie obrotów dookoła własnej osi. Zegarek (sprawdź ofertę: zegarek marki zenith), w tym jego mechanizm, obraca się o 360 stopni w ustalonych cyklach, co powoduje nakręcanie się sprężyny napędowej.

Występuje wiele rodzajów rotomatów – od prostych, jednostanowiskowych zaczynając, na takich, które mogą pomieścić nawet kilkanaście zegarków kończąc. Im większy rotomat, tym więcej funkcji oferuje swojemu właścicielowi. Często montowane są w nim dodatkowe szufladki na resztę zegarków, cygara, bądź biżuterię.

Rotomat do zegarków automatycznych jest idealnym urządzeniem dla osób, które korzystają z zegarka nieregularnie, bądź mają więcej niż jeden model. Utrzymuje on mechanizm zegarka w ciągłej pracy, przez co nie trzeba nastawiać czasomierza każdorazowo po odłożeniu na kilka dni. Posiadanie rotomatu zmniejsza ilość pracy, którą właściciel zegarka musi wykonać. Proste zegarki nie wymagają rotomatu, ale luksusowe, bogate modele, które oferują opcję np. wiecznego kalendarza, wymagają, żeby zegarek stale pracował, w celu utrzymania prawidłowych wskazań.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zastosowanie poliwęglanu trapezowego
Zastosowanie poliwęglanu trapezowego
Poliwęglan to polimerowe tworzywo sztuczne powszechnie wykorzystywane w przemyśle oraz budownictwie. Powstaje zawsze na bazie kwasu węglowego. Produkuje się z […]
Ostatnie wpisy